oceľový dom

Oceľový dom – moderné bývanie

Plochá strecha, veľké plochy skla, biele steny, čisté línie a geometrické tvary – na prvý pohľad vyzerá budova ako normálna moderná vila. Nikto ani len netuší, že je to oceľový dom. Až pri bližšom pohľade si všimnete obrovský blok, ktorý vyčnieva z komplexu a spočíva iba na tenkých uhlových oceľových nohách vyčnievajúcich z betónového základu.

Kľúč k riešeniu je pod bielou pokožkou budovy a na prvý pohľad nie je viditeľný. Konštrukčný systém celej budovy je založený na ľahkej oceľovej konštrukcii systému BORABELA.

Kostru montovaného domu tvorí tenkostenná oceľová konštrukcia, ktorá umožňuje extrémne zníženie hmotnosti. Je trikrát ľahšia ako betónová konštrukcia s rovnakým povrchom. Montovaný dom z tenkostennej oceľovej konštrukcie ponúka množstvo výhod. Jednou z nich je, že stavbu môžete realizovať počas celých 365 dní bez ohľadu na počasie. Za normálnych poveternostných podmienok by výstavba trvala iba 6 týždňov; výstavba tejto vily však trvala 4 mesiace kvôli snehu, silnému dažďu a mrazu.

Niekoľko ton oceľových profilov bolo dodaných na stavenisko nákladným autom. Profily sú následne na stavenisku zmontované ako stavebnica. Každý diel je očíslovaný, skrutky sú umiestnené do predvŕtaných otvorov  a pri dodržaní pokynov je montáž rýchla a bezproblémová.

Použitie systému tenkostenných oceľových konštrukcií BORABELA ponúka veľa príležitostí, pokiaľ ide o kreativitu a dizajn. Najmä ak sa jedná o nadstavby starších budov.

V tomto prípade bola navrhnutá kompozícia obdĺžnikových, vodorovne usporiadaných stavebných prvkov bez toho, aby musel vyrovnávať základ. Ľahký systém z tenkostennej ocele umožňoval čistú montáž – neexistoval žiadny stavebný odpad a miesto okolo stavby a jeho vegetácia zostali neporušené napriek čulému pracovnému ruchu.

Vo vnútri nič neukazuje na oceľovú konštrukciu domu. Stavebné konštrukcie sú zabalené v elegantnej bielej farbe. 

Moderný dom, ktorý chcem

Klient chcel nielen moderný montovaný dom s architektonickým riešením a čistými líniami, ale aj energeticky úspornú budovu. Tá spĺňa najaktuálnejšie požiadavky a má teda čo najmenší dopad na životné prostredie.

V rámci energetického certifikačného procesu bol montovaný dom z tenkostennej oceľovej konštrukcie skontrolovaný a klasifikovaný ako pasívny dom, inými slovami, vytvára viac energie, ako spotrebuje. 

Montovaný dom z tenkostennej oceľovej konštrukcie systému BORABELA predstavuje ukážku moderného bývania vo vysokom štandarde. Okrem toho, že montovaný dom spĺňa parametre pasívneho domu sú v dome zabudované moderné technológie vykurovania, rekuperácia, zabezpečovací systém, aktívneho tienenia a veľa ďalšieho.

Zaujal vás takýto montovaný dom z tenkostennej oceľovej konštrukcie? 

Neváhajte nás kontaktovať!!!!!