Plochá strecha, veľké plochy skla, biele steny, čisté línie a geometrické tvary – na prvý pohľad vyzerá budova ako normálna moderná vila. Až pri bližšom pohľade si všimnete obrovský blok, ktorý vyčnieva z komplexu a spočíva iba na tenkých uhlových oceľových nohách vyčnievajúcich z betónového základu.

Kľúč k riešeniu je pod bielou pokožkou budovy a na prvý pohľad nie je viditeľný. Konštrukčný systém celej budovy je založený na ľahkej oceľovej konštrukcii systému BORABELA.

Kostru montovaného domu tvorí tenkostenná oceľová konštrukcia, ktorá umožňuje extrémne zníženie hmotnosti: je trikrát ľahšia ako betónová konštrukcia s rovnakým povrchom. Montovaný dom z tenkostennej oceľovej konštrukcie ponúka množstvo výhod. Jednou z nich je, že stavbu môžete realizovať počas celých 365 dní bez ohľadu na počasie. Za normálnych poveternostných podmienok by výstavba trvala iba 6 týždňov; výstavba tejto vily však trvala 4 mesiace kvôli snehu, silnému dažďu a mrazu.

Niekoľko ton oceľových profilov bolo dodaných na stavenisko nákladným autom. Profily sú následne na stavenisku zmontované ako stavebnica: každý diel je očíslovaný, skrutky sú umiestnené do predvŕtaných otvorov  a pri dodržaní pokynov je montáž rýchla a bezproblémová.

Použitie systému tenkostenných oceľových konštrukcií BORABELA ponúka veľa príležitostí, pokiaľ ide o kreativitu a dizajn. Najmä ak sa jedná o nadstavby starších budov.

V tomto prípade bola navrhnutá kompozícia obdĺžnikových, vodorovne usporiadaných stavebných prvkov bez toho, aby musel vyrovnávať základ. Ľahký systém z tenkostennej ocele umožňoval čistú montáž – neexistoval žiadný stavebný odpad a miesto okolo stavby a jeho vegetácia zostali neporušené napriek čulému pracovnému ruchu.

Vo vnútri nič neukazuje na oceľovú konštrukciu domu. Stavebné konštrukcie sú zabalené v elegantnej bielej farbe. 

Klient chcel nielen moderný montovaný dom s architektonickým riešením a čistými líniami, ale aj energeticky úspornú budovu, ktorá spĺňa najaktuálnejšie požiadavky a má teda čo najmenší dopad na životné prostredie.

V rámci energetického certifikačného procesu bol montovaný dom z tenkostennej oceľovej konštrukcie skontrolovaný a klasifikovaný ako pasívny dom, inými slovami, vytvára viac energie, ako spotrebuje. 

Montovaný dom z tenkostennej oceľovej konštrukcie systému BORABELA predstavuje ukážku moderného bývania vo vysokom štandarde. Okrem toho, že montovaný dom spĺňa parametre pasívneho domu sú v dome zabudované moderné technológie vykurovania, rekuperácia, zabezpečovací systém, aktívneho tienenia a veľa ďalšieho.

Zaujal vás takýto montovaný dom z tenkostennej oceľovej konštrukcie? 

Neváhajte nás kontaktovať!!!!!