Prečo sa rozhodnúť pre montovaný dom

Stále viac a viac si všímame, že nám na ulici pribúda výstavba nových domov. S pokrokom v exteriérovom a interiérovom dizajne ani nespoznáme, že dom postavený vedľa nás je postavený ako murovaný, montovaný dom z dreva alebo z oceľovej konštrukcie.

Montovaný dom Lightsteelbuild final

 

Prečo montovaný dom od Lightsteelbuild ?

Oceľ bola predstavená ako stavebný materiál v polovici osemdesiatych rokov 19-tého storočia v USA. Po prvýkrát sa architekti rozhodli vybrať si oceľovú konštrukciu nad tradičnou drevenou alebo kamennou konštrukciou. Mesto Chicago bolo skeptické a prišiel špeciálny tím, aby preskúmal silu a stabilitu konštrukcie. Po skončení inšpekcie sa zistilo, že oceľ je drasticky odolnejšia ako akýkoľvek iný materiál na trhu. Od roku 1880 vystupuje oceľ ako materiál, ktorý využívame na stavbu mrakodrapov, komerčný budov, skladov až po osobné rezidencie či malé rodinné domy a čoraz viac ľudí zažíva výhody stavieb z tenkostennej oceľovej konštrukcie

Tak prečo sa stále viac majiteľov domov rozhodne pre montovaný dom z tenkostennej oceľovej konštrukcie?

Existuje mnoho výhod, pričom jedným z popredných dôvodov je cena.  Pre sedem ľudí z desiatich  opýtaných, ktorý uvažujú o stavbe rodinného domu odpovedali na otázku, čo je pre vás dôležite pri kúpe nového domu?  odpovedali: „ CENA „.  Cena domu je jeden z prvoradých kritérií, kedy sa rozhodnete, ktorý typ domu si necháte postaviť.  Nielenže sú oceľové domy postavené rýchlejšie, ale sú tiež lacnejšie a ľahšie sa udržiavajú.

Výhody domu z tenkostennej oceľovej konštrukcie.

Oceľ je vysoko odolná aj za extrémnych okolností a zriedkakedy potrebuje nejaké opravy alebo údržbu, takže náklady na údržbu oceľového domu takmer neexistujú. Táto životnosť je často druhým dôvodom, prečo majitelia domov zistili, že oceľové budovy patria medzi najlepšie možnosti. Oceľ je nepriepustná a je navrhnutá tak, aby prežila po celé desaťročia.

Správne postavená budova z tenkostennej oceľovej konštrukcie dokáže vydržať sily vetra až do rýchlosti 270 km za hodinu bez poškodenia vonkajšej časti budovy alebo základne.

Pre väčšinu zvierat je oceľ neobývateľná a poskytuje dostatočnú ochranu pred domácimi škodcami, ako sú malé hlodavce, potkany, hmyz či plesne.

Oceľové budovy môžu zostať stáť aj v seizmickej zóne 4, najvyššia klasifikácia seizmických zón, čo znamená oblasti, ktoré sú najviac náchylné na seizmické vlny a posúvajúcu sa zem.

Samotný vonkajší oceľový plášť je vyrobený zo 100% recyklovaných materiálov, takže je bez nebezpečných materiálov a ekologicky šetrný.